Сцена

Во Белград се омажи Јана Стојановска ФОТО

Македонската актерка Јана Стојановска се омажи за кошаркарот Андрија Бојиќ. Свечената церемонија се одржала во хотелот „Југославија“ во Белград.

Јана и Андрија се запознаа во Скопје, кога српскиот кошаркар пристигна во таборот на македонскиот шампион МЗТ пристигна пред две сезони.

Тие се во врска се повеќе од една година, а неодамна во јавноста споделија дека го очекуваат своето прво дете.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бритни Спирс заминува в пензија

saso user

Парите не можат да купат здравје: Тејлор Свифт ѝ напиша емотивна песна на својата мајка која по вторпат се бори со ракот ВИДЕО

saso user

Музички спот за ИД во Шведска предизвикува контроверзии (ВИДЕО)

saso user