Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

ВМРО ДПМНЕ Охрид со честитка по повод Меѓународниот ден на балканските Египќани

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид уатува искрени честитки до сите граѓани кои го празнуваат Меѓународниот ден на балканските Египќани.
Меѓусебната толеранција ги гради темелите на доверба и почитување како универзални вредности кои треба да се негуваат.
Египќаните се интегрален дел од македонското општество, па затоа Охрид и Република Македонија треба да се стремат за подобрување на социјалниот и политичкиот статус и заштитата на нивните права.
Нека Ве прати семејна среќа, бериќет и благосостојба.
Нека е честит Меѓународниот ден на балканските Египќани!

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СПОРТСКИ ДЕН ВО САЛАТА „ТОДОР АЛЕКСАНДРОВ“

saso user

ВO ОХРИД ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА СПОРТСКИОТ НАСТАН „OHRID TRAIL”

saso user

БРИТАНСКИ ИСКУСТВА ВО СПРАВУВАЊЕТО СО БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА

saso user