Број на текстови објавени денес: 121
Спорт

Федерер по десетти пат најдобар во Хале

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер го победи белгискиот ривал Давид Гофин во финалето на турнирот во Хале со 7:6 (7:2) и 6:1. За ветеранот ова беше јубилеен 10.трофеј на овој АТП турнир во Германија.

Мечот траеше 1 час и 25 минути.

За Федерер воедно ова беше 102. титула во кариерата.

Наградниот фонд во Хaле изнесуваше 2.081.830 евра.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Роналдо му ја исполни желбата на тешко болно момче

saso user

Мурињо одбил договор од 100 милиони евра

saso user

Организаторите на „Ролан Гарос“ нема да воведат кодекс на облекување по униформата на Серена Вилијамс

saso user