Спорт

Србија ја победи Хрватска и по 12. пат го освои трофејот во Светската лига во ватерполо

Репрезентацијата на Србија обезбеди настап на Олимписките игри во Токио следната година, откако попладнево ја освои Светската лига.

Српските ватерполисти во финалето во Белград ја совладаа Хрватска со 12:11.

За Србија ова е 12. трофеј во Светската лига.

Во мечот за третото место Австралија беше поуспешна од Шпанија со 11:10.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нејмар е обвинет за силување, тој тврди дека е жртва на уцена

saso user

Ибрахимовиќ ќе се сели во италијански клуб

saso user

Ајакс бесмилосно го отпиша Реал од Лигата на шампиони, Европа ќе добие нов првак

saso user