Број на текстови објавени денес: 0
Балкан

Силно невреме во Зеница, маж загина од гром додека бил на лов

Гром усмрти 39-годишен маж во местото Краљевина, над одморалиштето Сметови во Зеница.

Трагедијата се случила околу 13 часот, кога несреќниот човек, кој бил на лов, бил погоден од гром.

Тој бил во друштво на четворица мажи, кога громот удрил во мотор.

Во Зеница денеска имаше силно невреме, а обилните врнежи и градот им предизвикаа проблеми на граѓаните и оставија последици.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонија и Србија го поделија дипломатскиот објект на СФРЈ во Атина

saso user

Пацоли бара објаснување од УНМИК зошто негови службеници биле на барикадите во Зубин Поток

saso user

Анастасијадис: Дупчењето по природен гас во водите на Кипар е „втора инвазија“ на Турција

saso user