Сцена

Сергеј Трифуновиќ имал сообраќајка, повредена девојката која била со него во автомобилот

Познатиот српски актер Сергеј Трифуновиќ наводно предизвикал сообраќајна несреќа во петокот вечерта на патот меѓу Младеновац и Топола, во која девојката која му била совозач е повредена.

Според пишувањата на „Србија денес“, Трифуновиќ ја изгубил контролата врз возилото и слетал од патот. Во таа прилика девојката (20), која била со него, се здобила со повреди. Таа е итно згрижена во Домот за здравство во Младеновац.

Трифуновиќ по сообраќајната несреќа дал изјава во полицијата, но не бил задржан во притвор.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонија може да победи на Евровизија, предвидува најеминентниот музички магазин „Билборд“ ВИДЕО

saso user

„Марвел“ најави нови 10 филмови: Натали Портман ќе биде новиот Тор, а кој е новиот Блејд? ВИДЕО

saso user

Таткото на Меган Маркл ја моли за слика од внукот

saso user