Спорт

Дел Потро имаше успешна операција на коленото

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро беше подложен на операција на коленото. Хируршката интервенција беше успешна.

Според „Ројтерс“, за време на операцијата, беше отстранет фрагмент од коската. Не се знае точното време за закрепнување на тенисерот.

Дел Потро претходно изразил сомневање дека по операцијата ќе може да ја продолжи кариерата. Поради повреда, тој се повлече од турнирот во Лондон.

30-годишниот Аргентинец е победник на УС Опен 2009, има сребрен и бронзен медал од Олимписки игри. Вкупно има 22. трофеја од АТП турнири.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ангеловски го објави списокот на фудбалери за натпреварите против Полска и Австрија

saso user

Македонските фудбалери напреднаа едно место на најновата ФИФА ранг листа

saso user

Градите на Гергес во фокус на тренерот, кој ѝ даваше инструкции на тенисерката

saso user