Балкан

Гром запали куќа во Загреб, повредено едно лице

Невремето пропратено со обилни дождови и силен ветер синоќа предизвика значителна штета во Хрватска.

Во Загреб едно лице вчера е повредено, откако гром го запали неговиот дом.

Поради невремето пожарникарите во главниот град на Хрватска интервенирале повеќе од 30 пати.

Во Сисак ветерот корнеше дрва, а надојдената вода поплави повеќе објекти.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Помпео од Атина: Договорот од Преспа е чекор кон стабилност во регионот

saso user

Туристка на Халкидики: Сѐ се случи ненадејно, а на почетокот, некои дури сметаа дека е шега!

saso user

КФОР: Белград беше информиран за полициската акција во Косово

saso user