Досие Топ вести

ОХРИДСКАЈ ќе ги обзнани сите ликови и (не)дела од приказните за Коки, Кики, Фрики и компанија!

Деновиве, јавноста во РСМ приказните за Коки, Кики, Фрики, Оки, Бори и компанија на Бранко Геровски, внесоа вистинска паника во редовите на засегнатите лица во власта, но не само тука и, не само таму. Имено, во повеќе наврати пишував за нов начин на иснуди, дури во 2018 година во јуни месец имав напишано цела сторија како се пробувало да се рекетира еден охридски бизнисмен.Тогаш, „фините “ дечки од власта, извршија силен притиок, па преку нивниот „Мактел“ , напишаа клеветнички текст против моите ќерки. За нив нема глупоста граници, ако не можеа мене да ме замолчат и покрај сите клевети и навреди, се обидеа тоа на го направат преку навреди врз деца, и, тука му помогнаа на поликлиничкиот случај, се јавиле кај надлежниот Обвинител во Охрид, за да го ослободи од кривична одговорност, но при тоа заборавиле дека постои и граѓанска одговорност, која ќе ја терам до крај.

Ликовите во приказните за Коки, Кики, Фрики и компанија, мене ми се добро познати, како што добро ми е познато зошто, Бојко Борисов, нервозно му обриси на Заев, дека не сме здрели за европското семејство! Ваквиот одност на Бојко Борисов е како знак на револт за аминуваниот криминал на групировката во приказните на Геровски  за Коки, Кики, Фрики и компанија, зошто едноставно од оваа криминална компанија, засегнат е личен добар другар на Бојко Борисов, кој Јас ќе го наречам “Оки’“.

Но да не филозофирам и Јас премногу, не е мој стил, во завиена форма да ги лиферувам вестите. Ајде народе да преспијаме, во понеделник ќе ги обзнанам и објавам, сите актери од  приказните за Коки, Кики, Фрики и компанија.

Сашо Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Хан: Извештаите за проширувањето ќе се објават подоцна од вообичаеното

saso user

КАМЧЕВ ГО ЗАДАВА КОНЕЧНИОТ УДАР НА СЈО И ВЛАДАТА НА РСМ??

saso user

ЕУ предупреди против можен бојкот на изборите

saso user