Број на текстови објавени денес: 14
Бизнис Топ вести

Gulf Македонија, како дел од големото интернационално Gulf семејство на 24-часовна Ле Ман трка

Gulf Македонија, како дел од големото интернационално Gulf семејство беше дел од овогодинешната најпозната 24-часовна Ле Ман трка, бодрејќи гo Porsche тимот на спортската Gulf дивизија и тимот на Dragon Speed, кој оваа година се натпреварува во познатата сино-портокалова Gulf комбинација.

99 возачи и спортски тимови беа дел од овогодинешното издание на најпознатата трка за издржливост во светот, а победник беше Фернандо Алонсо со тимот на Тојота.Фотографија на Supertrade.

Фотографија на Supertrade.

Фотографија на Supertrade.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

НАРУШЕН ЈРМ ВО КАФЕ „КОЛЕКТИВ“ ВО СКОПЈЕ ,ПЕТ ЛИЦА УПАСЕНИ (ВИДЕО)

saso user

Работната недела да се зголеми до 64 часа, дебата во Парламентот на Швајцарија

saso user

Добар заварувач зема до 1.000 евра месечно, ама младите не сакаат да учат за тоа

saso user