Бизнис Топ вести

Gulf Македонија, како дел од големото интернационално Gulf семејство на 24-часовна Ле Ман трка

Gulf Македонија, како дел од големото интернационално Gulf семејство беше дел од овогодинешната најпозната 24-часовна Ле Ман трка, бодрејќи гo Porsche тимот на спортската Gulf дивизија и тимот на Dragon Speed, кој оваа година се натпреварува во познатата сино-портокалова Gulf комбинација.

99 возачи и спортски тимови беа дел од овогодинешното издание на најпознатата трка за издржливост во светот, а победник беше Фернандо Алонсо со тимот на Тојота.Фотографија на Supertrade.

Фотографија на Supertrade.

Фотографија на Supertrade.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Елези: Предвидени двојно повеќе средства за рамномерен регионален развој за догодина

saso user

Хан: Почнавме со изјава дека нема да има проширување на ЕУ, сега препорачуваме преговори со Македонија и со Албанија

saso user

На 8 март пресуда за Мијалков, Тачи и ексчленовите на ДИК

saso user