Македонија

Поради сообраќајка, прекин на сообраќајот на патот Делчево-Штип

Магистралниот пат Делчево-Штип кај база „Гранит“ од 18:30 часот е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ.

Прекинот, како што наведуваат од АМСМ, е поради случена сообраќајна незгода.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев: Ќе тужам за клевета зашто не сум инволвиран ниту јас, ниту високите функционери во случајот „Рекет“

saso user

Физибилити студија ќе каже „да“ или „не“ за јавно-приватно партнерство во здравството

saso user

Сеад Кочан го нема во Идризово, судот не кажува што ќе прави

saso user