Свет

Трамп го исфрли шефот на кабинет бидејќи кашлал за време на интервју

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Американскиот претседател беше среде објаснување за неговите даночни проблеми кога се слушнало кашлање од непознат човек.
 Изиритираниот Трамп веднаш го прекинал разговорот и му наредил на тоа лице веднаш да го напушти Овалниот кабинет.

– Тој кашла среде мојот одговор. Тоа не ми се допаѓа. Ако кашлате, ве молам, напуштете ја просторијата – рече претседателот на САД.

Подоцна се дозна дека лицето кое кашлало бил шефот на кабинетот на Трамп, Мик Малвејни.

ФОТО: EPA / MICHAEL REYNOLDS

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Италијанскиот вулкан Стромболи почна да исфрла пепел и чад

saso user

Со боја нападнатa канцеларија на СИРИЗА во атинска населба

saso user

Мајка го моли крадецот да ѝ го врати праменот коса од починатата ќеркичка ФОТО

saso user