Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Јувентус искеширал само милион евра за Маурицио Сари

Јувентус му платил на Челзи компензација од само еден милион евра за тренерот Маурицио Сари, пишува „Тутоспорт“.

Сари имаше договор со Челзи уште две години, но претпочита да си замине и да се врати во Серија „А“.

Шеесет и едно-годишниот стручњак потпиша две години со „Старата дама“, а првично се сметаше дека Јуве треба да плати 6 милиони евра оштета на Челзи, но раководството на торинскиот клуб успеа да договори значително помал износ, според италијанскиот печат.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Линдзи Вон со медал во пензија, Штухец ја одбрани светската титула во спуст

ohrid_user

Алонсо: Победата на Инди 500 ќе биде најважната во мојот живот

saso user

Уште еден херој од Специјалната олимпијада: Атлетичар освои два медала во Абу Даби

saso user