Спорт

Шкендија утре ќе го дознае противникот во првото квалификациско коло од ЛШ

Тетовска Шкендија утре од 14:30 часот ќе го дознае противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Шкендија е носител во првата група пред ждрепката заедно со Астана, Лудогорец, Црвена звезда и АИК Стокхолм.

Шкендија во првото квалификациско коло може да се сретне со еден од овие тимови: Судува (Литванија), Номе Калју (Естонија), Арарат (Ерменија), Френцварош (Унгарија) и Клуж (Романија).

Ждрепката ќе се одржи утре во Нион, Швајцарија, а дуелите се играат на 9 и 10 јули, а реваншите на 16 и 17 јули.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ѓоковиќ го победи Циципас во финалето на Мастерсот во Мадрид

saso user

Тимур со солзи во очи: Бевме како мртви кога Сергеј ни рече дека си оди

saso user

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Израел и со Летонија

saso user