Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Уште еден репрезентативец потпиша за Еурофарм Работник

Десниот бек доаѓа од Металург и ќе биде четврто засилување по Митревски, Маџовски и Ратајац.

– Велковски е ракометар кој има искуство од настапи во Лигата на шампионите и СЕХА лигата и ќе биде од голема помош за Еурофарм Работник. На оваа позиција во екипата се уште и Стјепановиќ и Михајло Петровски – соопштија од клубот.

Еурофарм Работник за неполна една недела ќе ги започне подготовките за сезоната 2019/20, а раководството на битолчани најави уште неколку засилувања.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

МКФ ги суспендира „Градски парк“ и малата сала во „СРЦ Кале“

saso user

Политиката го порази спортот, Михтаријан нема да игра во Баку

saso user

Карвахал: Најтешката вечер во мојата кариера

saso user