Урбани вести

Скопјанка пријавила дека физички била нападната и допирана по телото од непознато лице

На 16.06.2019 година во 02 часот и 45 минути во полициската станица во Охрид, 25-годишна девојка од Скопје пријавила дека на улица „Ванчо Николески“ во Охрид била физички нападната и допирана по телото од непознато лице. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

УЧЕНИЦИ ОД ОУ „ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ЈА ПОСЕТИЈА ОПШТИНА ОХРИД

saso user

ЈАВЕН УВИД НА ОПШТИОТ АКТ ЗА СЕЛО ЕЛШАНИ

saso user

НУ Библиотека „Григор Прличев“: Што најмногучитаа охриѓани во 2018

saso user