Број на текстови објавени денес: 0
Балкан

Потона брод со мигранти во близина на Бодрум

Девет лица се водат како исчезнати откако брод со мигранти потона во Егејско Море во близина на Бодрум, западна Турција.

Турската крајбрежна стража соопшти дека се спасени 31 човек.

На бродот имало 40 мигранти.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Павлопулос не ги потпиша декретите за избор на претседател и обвинител на Врховниот суд

saso user

Шумскиот пожар во Рафина ставен под контрола

saso user

Бугарите направија роботи што ќе им помагаат на децата со аутизам

saso user