Број на текстови објавени денес: 0
Урбани вести

Пожар во стан во Охрид, повредени две лица

На 16.06.2019 година околу 13 часот, во стан на шести спрат од зграда на улицата „Партизанска“ во Охрид сопственост на Ј.Л.(54), случен е пожар кој се проширил во помошна просторија и во лифтот.

Притоа, со изгореници по телото се здобил сопственикот како и С.Ј. (41) Охрид. Тие се пренесени во Општата болница за укажување на лекарска помош.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЧЕТВРТО ИЗДАНИЕ НА ПОЕТСКАТА МАНИФЕСТАЦИЈА „ОХРИДСКИ ПОЕТСКИ БИСЕР”

saso user

ВO ОХРИД ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА СПОРТСКИОТ НАСТАН „OHRID TRAIL”

saso user

СЕ ЧИСТАТ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ВО ОПШТИНА РЕСЕН

saso user