Урбани вести

Пожар во стан во Охрид, повредени две лица

На 16.06.2019 година околу 13 часот, во стан на шести спрат од зграда на улицата „Партизанска“ во Охрид сопственост на Ј.Л.(54), случен е пожар кој се проширил во помошна просторија и во лифтот.

Притоа, со изгореници по телото се здобил сопственикот како и С.Ј. (41) Охрид. Тие се пренесени во Општата болница за укажување на лекарска помош.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Општина Охрид со соопштение во врска со Мислењето на Државната комисија за спречување на корупција

saso user

Ногачески со честитка по повод Курбан Бајрам

saso user

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАДОТ ГИВАТАУИМ ОД ИЗРАЕЛ НА СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

saso user