Македонија

Општина Куманово: Граѓаните да ги пријават штетите од невремето

Општина Куманово ги повикува сите граѓани кои денеска претрпеле штети од  невремето истите да ги пријават, а утре ќе заседава и Кризниот штаб.

Поради обилните врнежи од дожд во изминатите неколку часа,екипите од Општина Куманово, Регионалниот центар за управување со кризи, Министерството за внатрешни работи, Јавните претпријатија и Противпожарните екипи се на терен и интервенираат на местата каде има помали проблеми предизвикани од невремето.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пописот ќе чини 8,5 милиони евра, ќе се попишат и граѓаните кои се надвор од земјава

saso user

Заев на состанок на ПЕС: Тешките одлуки се влог во подобра иднина

saso user

Заев и министрите ќе добијат ветинг советник

saso user