Број на текстови објавени денес: 2
Македонија

Општина Куманово: Граѓаните да ги пријават штетите од невремето

Општина Куманово ги повикува сите граѓани кои денеска претрпеле штети од  невремето истите да ги пријават, а утре ќе заседава и Кризниот штаб.

Поради обилните врнежи од дожд во изминатите неколку часа,екипите од Општина Куманово, Регионалниот центар за управување со кризи, Министерството за внатрешни работи, Јавните претпријатија и Противпожарните екипи се на терен и интервенираат на местата каде има помали проблеми предизвикани од невремето.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

В четврток седницата за одземање на мандатот на Груевски

saso user

Земјотрес во Источна Македонија

saso user

Треси: Со победата на Пендаровски се заокружува процесот на зачленување на земјата во НАТО

saso user