Број на текстови објавени денес: 127
Урбани вести

Кривична пријава за 29 годишен охриѓанец кој крадел на повеќе локации во Охрид

СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против С.А.(29) од Охрид поради постоење основи на сомнение  за сторени 12 кривични дела „тешка кражба“.

Тој, кражбите ги извршил во текот на оваа година на повеќе локации во Охрид користејќи подесен алат и физичка сила, по што од станови и куќи одземал пари, накит, бела техника и други вредни предмети, при што се стекнал со противправна имотна корист од 392.500 денари.

С.А. бил баран и поради бегство од затвор и по приведувањето бил вратен во казнено поправната установа затвор Струга за издржување на затворска казна.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПОДИГНУВАЊЕ НА КАРТИЧКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ВОЗИЛА ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ОХРИД

saso user

Остварени значајни средби на Саемот за туризам во Загреб

saso user

КИНЕСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД, ЗНАМЕ НЕ СЕ ПОСТАВИ ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ ДА НЕ СЕ ПОГРЕШИ?!

saso user