Бизнис

Комапниите во Визбеговото на протест: Мостот на Јадранска магистрала се реконструира предолго

Компаниите на индустриска зона Визбегово утре од 10 до 10.30 часот организираат протест во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала.

„Имено ваквиот зафат ја блокира целата зона, го отежнува целото движење и го уназадува комплетно работењето. Реконструкцијата на мостот се врши на потегот од Словенечка во правец Скопје до раскрсницата Момин Поток, каде што и ќе се одржи протестот“, соопштија од Здружение на компании од Индустриска зона Визбегово.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Европски синдикалец за новиот Закон за работни односи: Инвеститорите да обезбедат исти услови за работа како во сопствените земји

saso user

Заев со Вучиќ на отварање на јужниот крак на Коридорот 10

saso user

Почнува со работа универзалниот снабдувач на електрична енергија ЕВН Хомe

saso user