Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Казнети 25 пијани возачи во Велес, Кавадарци и Неготино

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес во неделата вечер од полноќ до 5 часот наутро извршиле контрола на возачи дали управуваат возило под дејство на алкохол.Од 117 контролирани на подрачкето на Велес, Кавадарци и Неготино биле регистрирани 25 пијани возачи, од кои најмногу 12 биле фатени на подрачјето на Неготино.

Како што информираат од СВР Велес, од контролираните 117 возачи биле регистрирани 25 прекршоци, од кои во Велес од контролираните 61 возач осум возачи возеле под дејство на алкохол.

Во Кавадарци од контролираните 16 возачи полицијата со алхо тест констатирала  пет прекршоци и во Неготино од контролираните 40 возачи санкционирани биле 12 пијани возачи. 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нагла промена на времето, од попладне облачно со дожд и снег

saso user

На инаугурацијата на Пендаровски досега потврдиле присуството тројца претседатели од соседството

saso user

Инаугурација во 12 часот, Пендаровски ја презема функцијата во недела на полноќ

saso user