Број на текстови објавени денес: 0
Свет

Во Иран уапсени неколку агенти на ЦИА

Високиот ирански официјален претставник за безбедност Али Шамхани денеска објави дека неколку агенти на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) биле уапсени во таа земја, откако Техеран разменил безбедносни информации со своите сојузници.

Шамхани го изјави тоа на иранската државна телевизија ИРИБ.

Тој нагласи дека уапсените припаѓаат на неодамна откриена и разбиена „голема американска шпионска кибер-мрежа”.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кинескиот претседател за првпат ќе ја посети Северна Кореја

saso user

Запленето големо количество оружје во Црна Гора

saso user

Во Шри Ланка екстрадирани околу 200 исламски свештеници

saso user