Број на текстови објавени денес: 0
Бизнис

Биткоинот надмина 9.000 долари благодарение на Фејсбук

Цената на биткоинот вчера надмина 9.000 долари под влијание на извештајот дека Фејсбук наскоро ќе покрене сопствена валута.

Вредноста на биткоинот во изминатите 24 часа изнесува 9.381,82 долари, а денеска забележа пад од 1,5 отсто и изнесува 9.157,59 долари. Последен пат вредноста на оваа криптовалута од 9.000 долари беше во мај 2018 година.

Вредноста на биткоинот од почетокот на годината се зголеми за 140 отсто.

На растот на вредноста на биткоинот влијаеше веста дека Фејсбук утре ќе лансира сопствена криптовалута.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Третиот пензиски столб ќе се потпре на „Заваровалница Триглав“

saso user

Бектеши: Не влијаев за вработувањето на сестра ми, полнолетна е, мажена, сама нека одлучи

saso user

Насуфи: Потранспарентни јавните набавки со новиот закон, лани договорите тежеле 700 милиони евра

saso user