Број на текстови објавени денес: 34
Бизнис

Револтиран земјоделец си ги сече праските: Најубав лек, да не се нервира човек (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави видео од човек како ги сече праските. На видеото пишува „Го уништија земјоделието, состојбата во Росоман и околните населени места со праските е толку лоша, понижувачка, јас мислам дека ова е веќе крајно решение“.

– Најубав лек, да не се нервира човек – вели тој меѓудругото на видеото.

Видеото погледнете го тука.

ФОТО: Принтскрин / Видео / Фејсбук

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Чувајте ги фискалните сметки – од 1 јули почнува поврат на 15 отсто ДДВ

saso user

АД ЕСМ во јуни продаде вишоци електрична енергија за 4,186 милиони евра

saso user

Имаат идеја за сопствен бизнис, ама работат за други

saso user