Број на текстови објавени денес: 106
Бизнис

Шилегов за јубилејниот роденден тортите ги подари на деца ФОТО

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска наполни 50 години.

Тој на Фејбук им се заблагодари на сите за роденденските честитки и објави фотографии од тортите што ги добил за роденденот.

– Ви благодарам на сите за роденденските честитки. Моите желби се исти како и вашите, да бидеме среќни, да се радуваме на животот и заедно да ги славиме убавите моменти. Но, една од најголемите желби за радост ми се искрените детски насмевки, а сите знаеме колку децата се радуваат на родендените и тортите. Затоа, овие роденденски торти коишто денес ги добив, ги праќам за децата од „СОС Детско село“, „Дневниот Центар за деца на улица“ и „Дневенот центар за лица со Даунов синдром“, Институтот за белодробни заболувања во Козле, Детската клиника и Клиниката за Онкологија и искрено посакувам и се надевам дека нивните желби, ќе бидат наша реалност. Да им посакаме да бидат здрави, среќни и радосни, напиша Шилегов.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Третиот пензиски столб ќе се потпре на „Заваровалница Триглав“

saso user

Македонија се искачи на 31 место на листата на Европска стопанска комора

saso user

56 млади во социјален ризик отвориле свој бизнис

saso user