Број на текстови објавени денес: 41
Македонија Топ вести

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

Прашањето кон неа новинарите го упатија откако пред два дена беше уапсен државниот сектретар во Министерството за информатичко општество и администрација за земање мито во проект од ИПА фондовите. Тогаш се запленија низа компјутери и телефони и поради обемноста Русковска вели дека засега не може да каже какви докази има во нив. Но, таа нагласи дека во претресите во Македонија и во Италија кои се вршеа симултано обезбедени се докази.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Десет лица со лажни документи земале кредити

saso user

Рејчел Галовеј: Лондон ја поддржува евроинтеграцијата на Северна Македонија и се надева на датум во октомври

saso user

ММДЧП: Се повикуваат членките на НАТО да го одбијат ратификувањето на приемот на Македонија под новото наметнато име

saso user