Број на текстови објавени денес: 64
Сцена

Оливија Кулпо – најсексапилна жена на светот

Според списанието „Максим“, најсексапилна жена на светот за 2019 година е манекенката Оливија Кулпо. Таа е на самиот врв на листата „Хот 100“ на бројот за јули-август.

„Секогаш на „Максим Хот 100“ сум гледала со восхит“, објави на Инстаграм моделот што се обидува и во во областа на глумата.

– Има толку интелигентни и успешни жени кои ме инспирираа во мојата кариера, на безброј начини, што само ја чини оваа насловна страница уште позначајна. Сè уште не ми се верува, напиша Оливија под друга фотографија од себе којашто ја сподели со своите 4,1 милион следачи.

Но, нејзините родители не секогаш ја поддржувале нејзината определба да се занимава со манекенство. Кога ја освоила првата титула „Мис Роуд Ајленд“, татко ѝ не дошол да ѝ честита…

– Со изговор дека слуша бејзбол натпревар – призна тогаш манекенката.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

По раскинувањето со Бредли Купер цвета – Ирина прогласена за најдобар модел за костими за капење во светот ФОТО

saso user

Ова е новиот ангел на „Викторијас сикрет, дали ќе успее да ја замени Адријана Лима ФОТО

saso user

Во чест на шестиот роденден, мама Кејт го фотографираше принцот Џорџ ФОТО

saso user