Број на текстови објавени денес: 106
Спорт

Ова е распоредот за првото коло од Премиер лигата 2019/20

Во некои англиски медиуми денеска беше објавен распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата. Според „Дејли мирор“, новиот шампионат ќе почне на 10 август. Бранителот на трофејот од последните две сезони, тимот на Манчестер сити ќе се сретне со Вулверхемптон на 12 август.

Распоред за првата премиерлигашка рунда сезона 2019/20:
10 август:
Тотенхем – Норвич
Борнмут – Шефилд јунајтед
Кристал Палас – Арсенал
Евертон – Њукасл
Саутемптон – Челзи
Вотфорд – Вест Хем
Барнли – Ливерпул.

11 август:
Астон Вила – Лестер
Манчестер јунајтед – Брајтон.

12 август:
Вулверхемптон – Манчестер сити.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Стирлинг кон талентот на Сити: Легни си, утре си на училиште

saso user

Парис победи на спустот во Квитфел

saso user

КК Работнички по 10-ти пат го освои кошаркарскиот куп на Македонија

saso user