Број на текстови објавени денес: 101
Урбани вести

На 15 и 16 јуни по шести пат ќе се одржи outdoor настанот „Тур де Галичица“

На 15 и 16 јуни традиционално по шести пат ќе се одржи outdoor настанот “Тур де Галичица“. 🚴‍♂️🚴‍♀️ Оваа година планинарската тура ќе биде на врвот Магаро од 2255 м.н.в и со можеби најдобриот поглед на двете езера. Сите љубители на велосипедизмот и авантурата кои сакаат да бидат дел од овој незаборавен настан ги покануваме да се пријават на следниот линк http://bit.do/eUEQ2
Повеќе иноформации може да дознаете од организаторите на настанот 👇
https://www.facebook.com/events/256197941982583/

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СДСМ: Ја разбираме нервозата на Мицкоски, владата предводена од Заев сработи и тоа сите го поздравуваат

saso user

Градоначалникот на Нирнберг Улрих Мали викендов го посети Охрид

saso user

КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕВСКИ-АЈДЕ МИТРЕ МИЛОШЕВСКИ ЈАВНО ПРОЗИНЕСИСЕ ДАЛИ ИМАШ ДИВОГРАДБА ВО ОХРИД?!

saso user