Број на текстови објавени денес: 64
Сцена

Меган Маркл ќе го уредува „Вог“

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ја прифати понудата на уредникот на британскиот „Вог“ да му помогне во уредувањето на модните страници за најважното – септемвриско издание.

Британскиот уредник на Вог, Едвард Енифул, ја поканил војвотката од Сасекс да учествува во уредувањето на септемвриското издание на „Вог“. Според договорот, освен во уредувањето на модниот едиторијал, Маркл ќе има и своја модна колумна каде ќе ги претстави своите мислења околу трендовите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Холивудскиот актер „мртов“ пијан направи скандал на Вимблдон! ВИДЕО

saso user

Весна Бејби Петрушевска прослави јубилеј, 25 години брак со МНТ

saso user

Крај по 10 години љубов: Ерос Рамацоти се разведува од 26 години помладата манекенка

saso user