Број на текстови објавени денес: 13
Македонија Урбани вести

ЛАЗЕ ТАНЕСКИ ОСТАНУВА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОО СДСМ ОХРИД

Лазе Танески, сопственик на Хотел „Лаки“ во Охрид, кој и до пред разрешувањето на претседатели на ОО на СДСМ ја обавуваше функцијата Претседател на ОО СДСМ Охрид, со решение на претседателот на СДСМ, Зоран Заев повторно е поставен за претседател на ОО СДСМ Охрид.

Танески доаѓа од бизнис секторот и оваа одлука на претседателот на СДСМ Заев е исправна.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шеф Зоран Андонов: Никој не веруваше во мене

saso user

„Макфакс“: Директорот на владина служба им забранил Фејсбук на вработените: „Никој ништо не работи„

saso user

На Табановце, Богородица и Дојран се чека до 30 минути

saso user