Број на текстови објавени денес: 13
Свет

Корисниците на Фејсбук од целиот свет пријавуваат проблеми

Корисниците на Фејсбук , кои ги уредуваат страниците на оваа социјална мрежа веќе неколку часа пријавуваат проблеми.

На многумина од нив целосно им се изгуби можноста за објавување на страниците, а можат само да ги прегледуваат веќе објавените постови.

Проблеми имаат медиумите и компаниите кои својата содржина ја објавуваат на Фејсбук страниците,  додека приватните корисници денеска немале пробле со објавување на личните профили.

Од компанијата засега нема објаснување за ваквиот проблем , кој го пријавиле корисниците од Европа , САД и од делови на Азија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Невреме во Франција, град голем колку тениско топче и рекордни 73.700 молњи (ВИДЕО)

saso user

Истражување на Еврокомисијата: Третина од производите во ЕУ се со различен состав

saso user

Јулија Тимошенко се задолжи со потпис да ги врати Донбас и Крим под контрола на Украина

saso user