Урбани вести

Концерт на Нокаут, Бла, Бла, Бла, Anima Nation на 15 јуни во Отешево!

Со големо задоволство ве покануваме на концертот на Нокаут, Бла, Бла, Бла, Anima Nation на 15 јуни во Отешево! На овој настан кој е поддржан од Општина Ресен ќе настапат и нашите локални бендови Екстраваганца, Инстинкт и Реприза, дојдете да им дадеме силна поддршка!

Повеќе информации дводневниот настан Meet Prespa прочитајте на евентот. Споделете и се гледаме! https://m.facebook.com/events/1281717971991437

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ВО САБОТА ЌЕ БИДЕ ВРАЧЕНА СВЕТСКАТА НАГРАДА ЗА ХУМАНИЗАМ

saso user

УЧЕНИЦИ ОД ОУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ПОСЕТА НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА

saso user

Од 1 до 4 август четвртото издание на фестивалот „Ohrid calling“, организаторот очекува 50.000 посетители

saso user