Број на текстови објавени денес: 101
Балкан

Град со големина на портокал ја погоди Словенија ВИДЕО

Невреме проследено со град со големина на портокал ги погоди синоќа јужните делови на Словенија, предизвикувајќи значителна штета.

Словенечкиот национален центар за вонредни состојби објави дека значителна штета е предизвикана во Кочевје и Чрномељ, како и во Рибница и Содражица.

Според љубљнски медиуми, ангажирани биле 79 противпожарни бригади за да му помогнат на локалното население.

https://www.youtube.com/watch?v=DWxw6yRI28U
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Милојко Пантиќ пуштен по трезнењето во полиција (ФОТО + ВИДЕО)

saso user

Нападнат градоначалникот на Јагодина Палма: Жени во црно му покажаа кик бокс вештини

saso user

Криминалци во видео снимки го споменуваат името на косовскиот собраниски спикер

saso user