Број на текстови објавени денес: 64
Балкан

Град со големина на портокал ја погоди Словенија ВИДЕО

Невреме проследено со град со големина на портокал ги погоди синоќа јужните делови на Словенија, предизвикувајќи значителна штета.

Словенечкиот национален центар за вонредни состојби објави дека значителна штета е предизвикана во Кочевје и Чрномељ, како и во Рибница и Содражица.

Според љубљнски медиуми, ангажирани биле 79 противпожарни бригади за да му помогнат на локалното население.

https://www.youtube.com/watch?v=DWxw6yRI28U
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Куче 18 месеци го чека сопственикот на местото каде што загинал во сообраќајна несреќа ФОТО+ВИДЕО

saso user

„Океанис“ ги затвори училиштата во Грција

saso user

Обвинувања за криминално досие на новиот градоначалник на Скадар

saso user