Број на текстови објавени денес: 101
Спорт

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус.

Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно.

Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри.

Главниот кандидат за позицијата на новиот тренер на „бјанко-нерите“ е тренерот на Челзи, Маурицио Сари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Федерер целосно закрепна од повреда на ногата

saso user

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите што си одат (ВИДЕО)

saso user

„Ја излези Ѓурѓо“ и Некст Тајм ја кренаа на нозе Јане Сандански ВИДЕО

saso user