Број на текстови објавени денес: 101
Здравје

„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена

Името го добила бидејќи станува збор за строг и дисциплиниран начин на исхрана, а содржи намирници кои некогаш можат да се најдат во воените пакети со храна за војската, како што се крекери или конзервирана туна. Сепак, ниту една војска официјално не го поддржува ваквиот начон на исхрана, а не е познато ниту кој е нејзин автор.

Губењето на килограмите е можно зашто секој ден се внесуваат до 1000 калории, што е многу помалку од просекот кој би требало да се консумира дури и ако сте на диета.

Секако, ваква диета не е добра за никого, но ако ви е баш итно пред одмор и доколку немате здравствени проблеми, можете да ја испробате.

Диетата побарајте ја на порталот „Арт кујна“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Цвеќе што не венее, за убавина но и за лек

saso user

Неочекувани симптоми кои укажуваат на Алцхајмерова болест, губењето на помнењето не е единствениот

saso user

Дали и вие погрешно ги јадете јагодите?

saso user