Број на текстови објавени денес: 0
Здравје

„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена

Името го добила бидејќи станува збор за строг и дисциплиниран начин на исхрана, а содржи намирници кои некогаш можат да се најдат во воените пакети со храна за војската, како што се крекери или конзервирана туна. Сепак, ниту една војска официјално не го поддржува ваквиот начон на исхрана, а не е познато ниту кој е нејзин автор.

Губењето на килограмите е можно зашто секој ден се внесуваат до 1000 калории, што е многу помалку од просекот кој би требало да се консумира дури и ако сте на диета.

Секако, ваква диета не е добра за никого, но ако ви е баш итно пред одмор и доколку немате здравствени проблеми, можете да ја испробате.

Диетата побарајте ја на порталот „Арт кујна“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Згответе го плевелот, направете сируп од јоргованот, сварете си кафе од глуварче

saso user

Кампања за новиот закон за абортус: Слобода е кога самата одлучуваш

saso user

Трикови за слабеење кои можат да ви се допаднат

saso user