Број на текстови објавени денес: 101
Македонија Топ вести

Владата се надева дека и за Гоце Делчев ќе се најде пријателско решение

По најавите на бугарската министерка Екатерина Захариева дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце Делчев е Бугарин, денеска портпаролот на Владата на Северна Македонија, Мухамед Хоџа изрази надеж дека комисијата ќе изнајде решенија кои ќе бидат во насока на добрососедството и пријателството.

– Се надеваме дека комисијата формирана меѓу двете влади врз основа на Договорот за добрососедство и пријателство ќе изнајде решение во правец на пријателството и добрососедството меѓу нашите две држави – рече Хоџа, одговарајќи на новинарски прашања по редовната прес-конференција во Владата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Друже Заев, расчисти со своите, многу не е арно на „Маракана“, a на балканот не се пије Чај!?

saso user

ИНОВАЦИИ ВО ОСИГУРУВАЊЕТО – ВИНЕР ОСИГУРУВАЊЕ, ПРВО ЦЕЛОСНО ДИГИТАЛНО ПРИЈАВУВАЊЕ НА ШТЕТИ ВО МАКЕДОНИЈА

saso user

Со автомобил се забил во дрво, две деца тешко повредени

saso user