Број на текстови објавени денес: 101
Урбани вести

Охрид го осуди инцидентот меѓу советниците од ДУИ и од БЕСА

Советот на Општина Охрид го осуди вчерашниот инцидент меѓу советниците и смета дека тоа не им доликува на избрани претставници на граѓаните.

„Советниците се гласот на граѓаните, а Советот највисок претставнички орган кој треба и мора да работи во интерес на граѓаните и решавање на нивните потреби.

Сметаме дека ваквото однесување е изолиран инцидент и нема да се повтори во  иднина и ги повикуваме советниците да се однесуваат во духот на демократијата и почитување на различните мислења“, се наведува во реакцијата на Советот на Општина Охрид.

БЕСА вчера соопшти дека советник на ДУИ физички нападнал советник на БЕСА во Охрид.

„На многу срамно и екстремно ниско ниво, советникот од БЕСА во општина Охрид, Џемал Мена, беше физички нападнат од советник на ДУИ“, соопшти партијата.

Движењето БЕСА го осуди нападот и врз советникот кој ги бранел „правата на охридските Албанци“, а бил нападнат токму за време на седницата на општинскиот совет на Охрид.

Случајот е пријавен во полиција.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Митре Милошевски вршел сериозни нарушувања на изборниот процес, ЈОРМ да покрене истарага по ДОПРЕН ГЛАС.

saso user

СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ОПШТИНИТЕ ОХРИД И ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ohrid_user

Сашо Донев -Охриѓани не живеат подобро од претходно, во целата држава има чемер и јад

saso user