Урбани вести

ПОЛСКИОТ АМБАСАДОР ВОЈЦИЕХ ТИЦИЊСКИ ВО ПОСЕТА НА ОХРИД

Градоначалникот Константин Георгиески, денес, оствари протоколарна средба со полскиот амбасадор Војциех Тицињски. На средбата беше разговарано за продлабочување на веќе добро воспоставената соработка на Охрид со полската амбасада во повеќе области.  Амбасадорот Тицињски изрази желба во наредниот период во градот, од страна на полската амбасада, да бидат организирани повеќе настани од областа на културата.

По завршувањето на средбата со градоначалникот, планирано е амбасадорот да оствари средби и со други чинители од областа на културата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА ИЗРАЕЛ

saso user

ЗАПОЧНА АКЦИЈАТА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА РЕКЛАМНИТЕ БИЛБОРДИ ВО ОХРИД

saso user

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАДОТ ГИВАТАУИМ ОД ИЗРАЕЛ НА СРЕДБА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

saso user