Број на текстови објавени денес: 41
Македонија Топ вести

НАРУШЕН ЈРМ ВО КАФЕ „КОЛЕКТИВ“ ВО СКОПЈЕ ,ПЕТ ЛИЦА УПАСЕНИ (ВИДЕО)

Денеска околу 19:40 часот во Скопје во кафетерија „Колектив“  , се случила физичка преметка помегу две групи навиваќи од Р.Полска, дознава редакцијата ОхридСкај. Веднаш интервенирала единицата „Алфа“ и дел од посебната единица на МВР , при што се уапсени повеќе од 5 лица.Од МВР за ОхридСкај го потврдија настанот,а по расчистување на случајот , ќе излезеле со свое соопштение.

 

Pamje ekskluzive

PAMJE EKSKLUZIVEPërleshje fizike mes #policisë dhe tifo grupi polakShumica arrijnë që të ikin, por njëri e pëson keq nga forcat speciale

Posted by Klan Macedonia Television on Четврток, 06 јуни 2019

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

saso user

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе предложиме нов закон за СЈО

saso user

На охридскиот аеродром слета првиот авион на „Еделвајс“ од Цирих

saso user