Сцена

И Тамара со смарагдниот фустан меѓу најлошо облечените на Евровизија

Тамара Тодевска со смарагдниот фустан од дизајнерот Александар Ношпал се најде на 5-тото место на најлошо облечени на Евровизија 2019.

Традиционално од 1997 година наградата Барбара Декс ја добиваат најлошо облечените претставници на Евровизија.

Лани на првото место се најдоа македонските претставници Eye Cue.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Малек доби оскар и падна, интервенираа и медицински лица (ГАЛЕРИЈА)

saso user

НОВ СЕКС-СКАНДАЛ: „Протече“ домашно видео од Никол Шерцингер и Луис Хамилтон

saso user

Вдовицата на Брајант за влегувањето во Салата на славните: Ова е врв на кариерата на Коби

saso user