Број на текстови објавени денес: 13
Балкан

Харадинај со сопругата на гости кај Заеви

Рамуш Харадинај, премиерот на Косово, објави на социјалните мрежи дека со сопругата биле на гости кај македонскиот премиер, Зоран Заев.

,,Заедно со Анита, бевме гости во домот на премиерот на Македонија, Зоран Заев и неговата сопруга Зорица. Пријатен разговор, за добрососедство, коректна соработка и заедничка евро-атлантска иднина на двете земји!“ – напиша кусо Харадинај на својот Фејсбук профил.

ФОТО: Фејсбук

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тачи: Пред 20 години Милошевиќ и неговата војска се предадоа пред НАТО

saso user

Несреќа во Германија: Момче од Србија отишло да ја изненади девојката, загинале во сообраќајка

saso user

Робинка во Србија две години малтретирана, силувана, терана да јаде измет

saso user