Број на текстови објавени денес: 34
Свет

Трамп и Меланија на сумо борење во царската ложа во Јапонија

Јапонскиот премиер Шинзо Абе се потруди Трамп со сопругата Меланија да си поминат незаборавно во неговата земја.

Заедно одиграа партија голф и се сликаа селфи , како најдобри пријатели. Потоа отидоа и на скара.

Сепак, главниот настан беше турнирот во сумо борење , што има илјадагодишна традиција и строги правила. Американскиот претседател и првата дама седеа во царската ложа, што е забрането , зашто таму седат само членови на царското семејство.

ФОТО Канал 5

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Какви тајни крие возот на Ким Џонг-ун?

saso user

Претседателот на Шри Ланка: До изборите ќе ја доведам земјата до стабилност и ќе го искоренам тероризмот

saso user

Специјалци ги изнесуваат демонстрантите од зградата на РТС

saso user