Број на текстови објавени денес: 36
Македонија

Сончево, со температура и до 29 степени, a попладне дожд

Времето во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд.

Температурата во утринските часови ќе се движи од шест до 14 степени Целзиусови, а дневната од 18 до 29 степени.

Во Скопје слично време со температура до 28 степени.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пендаровски: Силно верувам дека само обединети во различностите, можеме да одиме напред

saso user

Го прегазил тракторот додека го поправал

saso user

СДСМ: Сценаристи на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски, одговорност за крвавиот 27 април мора да има

saso user