Број на текстови објавени денес: 41
Македонија

Следи промена на времето – облачно со јужен ветер до среда, па дожд

Променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец ќе преовладува утре и во вторник. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), преодно стабилизирање ќе има в среда, а од четврток попладне под влијание на влажен бран нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде на повеќе места.

Утринските температури ќе се движат од шест до 15 степени, а дневните од 16 до 31 степен.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Иванов има право на пензија која е иста со претседателската плата

saso user

Заев: Кога жените губат, сите губиме

saso user

Котевски: Јанакиески е вратен во истражниот затвор, имал нагмечувања, но не и скршеници

saso user