Број на текстови објавени денес: 34
Македонија Топ вести

СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ СИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКИ

Сите шест потпретседатели на СДСМ ,Оливер Спасовски, Фросина ташевска Ременски, Петре Шилегов, дамјан Манчевски , Мухамед Зекири и Благој Бочварски ,поднеле оставки на вечерашниот централен одбор на партијата СДСМ . како што и објавивме , досегапниот генерален секретар на СДСМ бил разрешен ,а на негово место доваѓа министерот за земјоделие Љупчо Николовски , кој уште утре ќе ооднел оставка на министерското место.

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Гласачкото ливче има 21 заштита, невозможен е фалсификат

saso user

Редакцијата Охридскај остро го осудува нападот врз новинарот Бранко Героски

saso user

Се изготвуваат решенија за преземање на одземениот имот на Сеат Кочан

saso user