Број на текстови објавени денес: 37
Македонија Топ вести

СИТЕ ШЕСТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ НА СДСМ СИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКИ

Сите шест потпретседатели на СДСМ ,Оливер Спасовски, Фросина ташевска Ременски, Петре Шилегов, дамјан Манчевски , Мухамед Зекири и Благој Бочварски ,поднеле оставки на вечерашниот централен одбор на партијата СДСМ . како што и објавивме , досегапниот генерален секретар на СДСМ бил разрешен ,а на негово место доваѓа министерот за земјоделие Љупчо Николовски , кој уште утре ќе ооднел оставка на министерското место.

 

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Љубителите на домашни миленици неажурни, чипирањето оди бавно

saso user

Ќе се бара виновникот за смртта за ресенчанецот, со 200 евра казнет хирургот кој не примил пациентка

saso user

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи редовната 140 седница

saso user