Број на текстови објавени денес: 43
Свет

Силен земјотрес го погоди Перу

Земјотрес со интензитет од 8 степени по Рихтеровата скала го погоди северниот дел од Перу.

Првично беше соопштено за потрес од 7,5 по Рихтер, но подоцна беа корегирани податоците. Епицентарот на земјотресот бил на 180 км источно од градот Мојобамба на длабочина од 105 км.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тунискиот претседател повторно во болница, трет пат во последниот месец

saso user

Половина од серверите на кои се споделува детска порнографија се во Холандија, според британска организација

saso user

Масакрот на Шри Ланка е одмазда за Крајстчрч, оценуваат локалните власти

saso user