Број на текстови објавени денес: 48
Македонија Топ вести

СДСМ РЕШИ,СЕ РАСПИША КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛИ НА 78 ОСНОВНИ ОРГАНИЗАЦИИ, НО И КОЈ МИНИСТРИ ЌЕ ЛЕТААТ!

Централниот одбор на ДСМ ,донесе одлука за распишување на конкус за избор на нови 78 претседатели на општинските организации на партијата.Со оваа одлука нема да бидат опфатени само 5 поголеми општинини , каде што претседателите и раководтсвата оствариле добри изборни резултати на претседателските избори.

Како што дознава ОхридСкај , вечерва во вториот дел , ќе се расправа за смена на министрите во владата предводена од мандатарот Зоран Заев. Заев веќе го имал списокот на министри на кој ќе им се заблагодари за досегашниот нивни вложен труд.Според Заев само 4 до 5 министри ќе останат со него во новиот владин кабинет.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Анѓушев: Има две решенија за „Еурокомпозит“

saso user

Тешко повреден 26-годишник, со возило излетал од коловоз во Куманово

saso user

Притворени измамници кои со фалсификувани документи подигале кредити

saso user