Број на текстови објавени денес: 34
Македонија

Разрешен и Миле Зечевиќ

Разрешен и организациониот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ,дознава ОхридскајДонесените одлуки на ЦО се очекува да ги потврди лидерот на партијата Зоран Заев во изјава за медиумите по завршување на седницата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дојче веле: Мебелот што ѝ бил подарен на Јанева – купен на вересија!

saso user

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на САД, Кејт Мери Брнс

saso user

Школските дворови ќе бидат бесплатен паркинг поради гастрабајтерите од Тетово и Гостивар

saso user